Než začnete něco zkoušet

Všechny články, které zde najdete, píši s nejlepším vědomím a svědomím za účelem pomoci úplným začátečníkům proniknout do tajů jógy. Přesto ale mějte vždy na paměti, že jsme každý jiný a to, co je pro jednoho příjemné uvolnění může druhému způsobovat bolesti! Na prvním místě je VŽDY vaše tělo a vaše možnosti, teprve potom je to ostatní. Takže pokud vám bude kterákoli část nepříjemná, nedělejte ji a raději se poraďte s odborníkem!
I když se józe věnuji poměrně intenzivně jak teorií tak praxí, pořád jsem jen osmnáctiletá holka a ne žádný odborník.

Spinální jóga

Spinální jóga bývá někdy označovaná taky jako jóga pro zdravá záda. Jedná se o spojení prvků jógy s fyzioterapií, takže je ideální pro lidi se sedavým zaměstnáním nebo s, v dnešní době tak častou, vadou páteře. Lekce v tomto stylu bývají pomalé a klidné. Trochu tím připomínají hatha jógu, ale pozornost je obrácena především na záda a páteř. Osobně jsem se spinální jógou začínala a dodnes je to jediný styl, který pravidelně praktikuji, proto jsem byla opravdu překvapená, když jsem zjistila, že moje lektorka je široko daleko jediná, která tyto lekce vede. 

Účinky:
Úleva od bolesti zad, při dlouhodobějším praktikování taky velmi účinná náprava vad páteře (skolióza, lordóza, vpáčený hrudník...)

Pro koho je vhodná?
Úplně pro všechny, bez rozdílu věku a pohlaví. Vhodná taky pro začátečníky.

Speciální pomůcky:
Podložka, polštářek, cihlička, případně deka.
- většina jógových center nabízí všechny tyto pomůcky zdarma k zapůjčení

Lektoři, pod jejichž vedením jsem tento styl cvičila:
Míša Lalíková (Bohumín a Pranava jóga centrum Ostrava - pro více info pište do komentářů)

Komentáře

Oblíbené příspěvky